Książki

W czasie trwania szkół często pytacie nas: Co dalej? Jak mogę doświadczać tej rzeczywistości na co dzień? Jak dalej odbierać  objawienie Ojcowskiego serca Boga? Książki są niezwykłym narzędziem. Bóg Ojciec od lat obdarowuje wielu ludzi tym objawieniem, niektórzy z nich piszą książki. Szczególnie polecamy pozycje zaproponowane poniżej. 

Klasyka. Po prostu trzeba przeczytać, żeby doświadczyć więcej, zagłębić się w temat i skorzystać z objawienia, które Bóg dawał Jamesowi całe życie. 

„Po raz pierwszy w życiu czuję, że naprawdę zacząłem rozumieć o czym rzeczywiście jest ewangelia. Opowiada ona o Ojcu, który utracił swoje dzieci i chce je odzyskać. (...) Czekam z niecierpliwością na dzień, gdy ujrzymy, że synowie i córki w pełni wolności powstają we wszystkich narodach świata, ukazując i przedstawiając osobę, naturę i dzieła naszego Ojca, chodząc jak Jezus w tym zgubionym świecie”.

James Jordan

Temat o którym niewiele się mówi i pisze. Bardzo ważne! 

"Odkąd ją znam, Denise była poszukiwaczką Boga. Zawsze pragnęła poznać głębszy poziom Bożej rzeczywistości, która naprawdę uzdrowi ludzi o złamanychsercach. Wiem, ponieważ byłem jej mężem i towarzyszem podróży przez ostatnie czterdzieści dwa lata. Wielokrotnie w tym czasie przemawiała do mojego życia i nawet się zastanawiałem, czy przypadkiem (przynajmniej dla mnie) Duch Święty nie ma drugiego imienia – Denise. Mogę szczerze powiedzieć, że we wspólnie spędzonym czasie doznałem z jej strony jedynie dobra.

Denise odkryła, że Bóg, nasz Ojciec, wykracza poza granice płci i wszystko, czym jest istota ludzka, pochodzi od Niego. Już same reperkusje, konsekwencje i implikacje wynikające z tego faktu wywołają wstrząsy sejsmiczne w teologii wielu ludzi."

James Jordan 

Mark to od kilku lat główny prowadzący naszych szkół. Książka obejmuje wszelkie podstawy. 

W tej książce Mark kładzie solidny biblijny fundament dotyczący objawienia miłości Ojca, na którym następnie konsekwentnie buduje. Znajdziesz to wiele inspirujących i prawdziwych perełek. które pomogą Ci pojąć niesamowitą miłość, którą Bóg ma dla Ciebie.

Książka pomoże Ci również zrozumieć, co mogło Cię dotychczas powstrzymywać przed zgłębieniem Bożej miłości. Poda też kilka praktycznych sposobów, jak sobie z tym poradzić. Mark w głęboki sposób rozprawia się z wieloma z tych przeszkód i dzieli się pomocnymi wskazówkami, które kierują nasz wzrok w kierunku miłości naszego Ojca 

Jak pielgrzym na drodze, tak Bob Mumford w swojej książce Droga agape wyznacza ścieżkę i cel podróży każdej prawdziwie wierzącej osoby – prosto do niesamowitej miłości Ojca. Trzymasz w ręku wartościowy klasyk. Jeśli będziesz cenił zawarte w nim zasady, ty także zostaniesz zmieniony przez obecność Boga. Jego serce jest końcem twojej wędrówki.

James W. Goll, Encounters Network, autor książek Widzieć niewidzialne i Język snów

Często nosimy maski, aby inni nie dowiedzieli się, kim naprawdę jesteśmy. Bóg jednak chce pokazać nam swoją ojcowską miłość do nas nawet wtedy, kiedy się chowamy, uciekamy przed Nim lub obwiniamy innych. Droga agape pomoże ci osobiście doświadczyć przynależności i akceptacji w miłości Ojca. Strach przed zaufaniem oraz stan wzburzonego oporu, żeby dać się poznać Bogu i ludziom, zacznie odchodzić i znajdziesz wytchnienie w objęciach Ojca.

Jack Frost, przewodniczący Shiloh Place Ministries, autor książki W objęciach Ojca  

Zapomnij o wszystkim, czego dotąd dowiedziałeś się o miłości i przygotuj się na zmianę życia, której dokona bezwarunkowa miłość Boga Ojca. Jego miłość przemieni wszystko - raz na zawsze.

Wyzwól się z więzów  religijnych nakazów.

Naucz się przebywać w Bożej obecności, w Jego woli! Zacznij dążyć do bezwarunkowej miłości i postaw ją ponad wszystkimi innymi emocjami. Wtedy dopiero zacznie się prawdziwe życie! Po przyjęciu tego niesamowitego objawienia nie będziesz już poświęcał czasu, energii, miłości na inne rzeczy, podczas gdy rodzina i przyjaciele tęsknią za twoim uczuciem! Gdy zrozumiesz, że miłość motywuje do działania lepiej niż strach, z jeszcze większym zapałem będziesz codziennie szukał miłości. Pragniesz uzdrowienia zranień z przeszłości i pozbycia się podświadomego wewnętrznego cierpienia?

Masz okazję doświadczyć miłości, której szukałeś całe życie! 

Jack Frost

Wyrusz w podróż swojego życia! Jako świeżo mianowany, młody i bezwzględny kapitan łodzi rybackiej Jack Frost już w pierwszym tygodniu wrócił z połowów jako „top hook” - złowił najwięcej ryb. Ale w drodze na szczyt zranił serce swojego opiekuna. Towarzyszymy kapitanowi Frostowi w niebezpiecznych i ekscytujących przygodach od przylądka Horn przez Antarktydę, wybrzeża Północnej Karoliny do Polski. Frost opisuje ucieczkę z tonącego okrętu niewolnictwa i dziewiczy rejs w kierunku synostwa.

Naucz się, jak wyrzucić za burtę sieroce nastawienie i zakotwiczyć serce w Bożym dziedzictwie błogosławieństwa i powodzenia. Rozpoznaj fałszywe źródła pocieszenia:

Ochrzcij okręt swojego życia i wyrusz w podróż razem z Tym, który może uciszyć każdą burzę.